13 Eylül 2012 Perşembe

Yatak odası dekorasyonu için dikkat edilmesi gerekenler


Ev dekorasyonu için en şık mobilyaların kullanıldığı odalardan biri olan yatak odası, dekorasyon tarzında çok fazla değişiklik yapılamayan alanlardan.

Yatak odası dekorasyonu için alacağınız mobilyalarda dikkat etmeniz gereken birkaç küçük nota var.
Öncelikle alacağınız mobilyaların boyama tipine dikkat edin. Bütün gece uykuda derin derin soluyacağınız için, mobilyalarınızda kullanılan boyanın sağlıklı bir yapıda olduğundan emin olun. Alacağınız yatağın sandıklı veya bazalı olması, fazla gelen yorgan, yastık veya hurç içindeki eşyalarınızı koyabileceğiniz alan oluşturur. Elbise dolabının gömme dolap olması size yerden tasarruf sağlar.


 Elbise dolaplarının bol kısa rafları yaptırın. Zira en çok ihtiyacınız olan raf sistemleri oluyor. Elbise dolaplarının tek bir kapağına boy aynası monte ettirebilirsiniz bu iyi bir ev dekorasyonu için temel konulardan biridir. Çekmeceli komedinler kullanarak takılarınızı, aksesuarlarınızı, makyaj malzemelerinizi saklayabilirsiniz. Yatak odası lambası için yatak kenarların dokunmatik lambalar monte ettirebilirsiniz. Yatak odası halısı için mümkün olduğunca küçük halılar hatta pas pas şeklinde halılar kullanabilirsiniz.
Son moda yatak odası mobilyaları ile sade ama şık ve konforlu bir yatak odası dizayn etmek sizin elinizde. Fazla abartıya kaçmadan kullanışlı bir yatak odası dekorasyonu sağlayabilirsiniz.

Bağlantılar