7 Mayıs 2012 Pazartesi

Kamyonlar Istanbul Park'ta

Kamyonlar, İstanbul Park’ta piste çıkıyor!


Avrupa’da Formula 1’den sonra en çok seyirci çeken yarış serisi olan “FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası”, bu yıl ilk kez İstanbul’da start alıyor.


Avrupa Formaladan sonra şampiyona F1park istanbul'da
110 yıldır dünyanın en büyük lastik üreticilerinden olan Goodyear, Avrupa’da Formula 1'den sonra en çok seyirci çeken yarış serisi olan kamyon yarışlarında “Resmi Tek Lastik Tedarikçisi” oluyor.

Avrupa’da büyük ilgiyle takip edilen ve Türkiye’de ilk kez bu yıl düzenlenen FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası (ETRC), 11-13 Mayıs 2012tarihinde İstanbul Park'ta koşulacak. Toplam 9 tur boyunca aksiyonu hiç kesilmeden büyük bir çekişmeye sahne olması beklenen kamyon yarışlarının Türkiye’de de büyük ilgi göreceği öngörülüyor.

Avrupa’da Formula 1’den sonra en çok seyirci çeken yarış serisi olan kamyon yarışları için Goodyear, “Avrupa Kamyon Yarışı” serisi düzenleyiciliğini yürüten TRO (Truck Race Organization-Kamyon Yarışı Organizasyonu) ile işbirliğinin 2012 sezonunda da devam edeceğini açıkladı. Bu işbirliği kapsamında TRO bu yıl tüm katılımcılara, FIA şampiyonası onaylı “Goodyear Yarış Lastikleri” tedarik edecek ve tam destek hizmeti sağlayacak.

Bağlantılar