17 Şubat 2013 Pazar

Trabzonspor 0-3 Fenerbahçe 17 Şubat 2013

M.S.Mücadelenin hakemi Bülent Yıldırım, maçın sonuna uzatma eklemedi ve karşılaşmayı bitiren düdüğü çaldı ve maç sona erdi.
90'Sağ kanattan gelişen Fenerbahçe atağında Gökhan Gönül, rakibinden sıyrılamadı ve topu kaybetti.
87'Bu kez gelişen konuk ekip atağında ceza sahasına sol çaprazdan hareketlenen Caner'u uzun bir pas gönderildi ama Caner'i aşan topa Onur hareketlendi ve topu kontrol etti.
86'Orta yuvarlak içinde topla buluşan Adiran, sol kanattan ileriye hareketlenen Olcan'a uzun bir pas gönderdi ama yardımcı hakem Olcan için ofsayt bayrağını kaldırdı.
85'Sol kanattan hızlı bir şekilde gelişen ev sahibi ekip atağında Alanzinho topla buluştu ve ceza sahasına ortasını yaptı. Çok yüksekten giden top herkesi aştı ve sağ kanada Adrian'a kadar geldi. Adrian pasını Serkan'a verdi. Serkan ceza alanına orta yapmak istedi ama konuk ekip savunması yine topu uzaklaştırmayı başardı.

84'Orta yuvarlak içinde topla buluşan Soner, Fenerbahçe savunması arkasına uzun bir top gönderdi ama yine Fenerbahçe savunması araya girerek topun kontrolünü sağladı.

82'Sol kanattan gelişen sarı lacivertli ekibin atağında Caner ve Salih paslaşarak aynı kanattan ilerlemeye çalıştı ama Trabzosponspor savunması baskı yaparak topu geriş kazandı.

80'Kısa paslarla rakip yarı alana geçen Trabzonspor'da Alanzinho orta bölümden pasını hafif sağ çaprazdaki Adrian'a gönderdi ama Fenerbahçe savunması araya girip topu aldı.

77'Sarı lacivertli oyuncular ikinci yarının başlangıcından beri oyunu istediği gibi yönlendiriyor. Oyun temposuda yine ikinci yarı başladığından beri oldukça düşük seviyede.

76'Sol kanattan gelişen konuk ekip atağında Hasan Ali savunmadan uzun topla rakip alanda son çizgiye kadar indi ve ceza sahasına ortasını gönderdi. Semih arka direkte kafa vuruşunu yaptı ama top üstten dışarıya gitti.

75'Hızlı gelişen Trabzonspor atağında orta alandan atılan uzun topa Olcan hareketlendi ama Olcan için ofsayt bayrağı kalktı.

74'Trabzonspor'da Marc Janko yerine oyuna Emre Güral dahil oldu.

72'Kısa paslarla rakip yarı alana geçen Fenerbahçeli oyunculardan topla en son sol kanatta ceza alanına girmek üzereyken Semih, Giray'ın müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Giray'da sarı kart gördü.

70'Fenerbahçeli oyuncular kendi aralarında paslaşırken, Trabzonsporlu Alanzinho, Emre'nin ayağından topu almak isterken Emre'ye faul yaptı.

68'Kısa paslarla bir anda atağa çıkan Fenerbahçe'de Hasan Ali sol kanatta topla buluştu ve ceza sahası arka direği yakınlarında bulunan Semih'e ortasını gönderdi. Semih ve Onur topa beraber yükseldi ama Semih, Onur'a faul yaptı.

67'Bordo mavili ekip kendi yarı alanında hafif sol çaprazdan serbest vuruş kullandı. Rakip ceza alanı yakınlarında topla buluşan Soner topu Bekir'e kaptırdı ve atak sonlanmış oldu.

66'Sarı lacivertli ekipte Pierre Webo oyundan çıktı ve yerine Semih Şentürk oyuna dahil olan isim oldu.

64'Trabzonspor yarı alanının ilk metrelerinde sağ kanatta Celutska, Webo'yu faulle durdurdu ve sarı kart gördü.

63'Kullanılan serbest vuruşta Olcan topu doğrudan ceza alanına gönderdi ama gelen topa önce Kuyt müdahale etti ardından Volkan topun sahibi oldu.

62'Gelişen bordo mavili ekip atağında Alanzinho ceza alanı yakınlarında hafif sağ çaprazda Hasan Ali'nin müdahalesiyle yerde kaldı ve Hasan Ali sarı kart gördü.

61'Topla oynama oranlarında bu dakika itibariyle Fenerbahçe'nin, Trabzonspor'a göre %57'ye %43 üstünlüğü bulunuyor.

60'Hızlı gelişen ev sahibi ekip atağında Adrian sağ kanattan mesafe kaydetti ve ceza sahasında müsait durumda bulunan Janko'ya pasını verdi ama Janko ağır kalınca Volkan topun kontrolünü sağladı.

59'Bir kez daha gelişen ev sahibi ekip atağında kale sahasına gelen ortada karambol oluştu ve Olcan'ın vuruşunda top savunmadan kornere gitti. Köşe vuruşu kullanıldı ve ceza sahasına gelen topu yine konuk ekip savunması uzaklaştırdı.

58'Ev sahibi ekip rakip yarı alandan ceza sahası yakınlarından sağ kanattan serbest vuruş kullandı. Adrian topu doğrudan ceza sahasına ortaladı. Gelen topa Fenerbahçe savunmasında Caner karşıladı.

57'Bu dakikayı Fenerbahçeli oyuncuların kendi aralarında paslaşmalarıyla geride bıraktık. Oyunda tempo düşmüş durumda.

56'Sarı lacivertli ekip rakip yarı alanın ilk metrelerinden sağ kanattan serbest vuruş kullandı. Atağın devamında Fenerbahçeli oyuncular baskı sonucu kendi yarı alanlarına döndüler.

55'Orta alandan aldığı topla biraz mesafe kaydeden Colman pasını sol kanatta son çizgi yakınlarındaki Janko'ya gönderdi ama Janko ceza sahasına girmek isterken topu ayağından açtı ve top dışarıya çıktı.

54'Sol kanattan gelişen bordo mavili ekibin atağında Olcan ceza sahasına ortasını göndermek istedi ama Fenerbahçe savunması topun kontrolünü sağladı.

52'Hızlı gelişen Fenerbahçe atağında rakip ceza alanı sol çaprazında bulunan Cristian topla buluştu ve sağ kanattan ceza alanına sokulan Gökhan'a ortasını gönderdi. Gökhan gelen topu güzel bir vuruşla filelere gönderdi.

52 GOLLLLL GÖKHAN GÖNÜL

51'Trabzonspor savunmasında Colman rakip yarı alana geçme üzereyken Bekir'in müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

50'Fenerbahçe yarı sahasından sağ kanatta Celustka, Webo'yu faulle durdurdu. Fenerbahçe serbest vuruş kullanacak.

49'Fenerbahçeli oyuncular kısa paslarla rakip yarı alan geçtiler Trabzonspor savunması baskıyla topu geri kazandı.

48'Trabzonspor gole çok yaklaştı. Savunma arkasına sarkan Olcan'a sağ çaprazdan uzun bir pas gönderildi. Olcan uzak direğe doğru güzel bir vuruş yaptı ama top direğin yanından dışarıya çıktı.

47'Sağ kanattan gelişen ev sahibi ekip atağında Adrian, ceza sahasına girmek isterken Emre'den sıyrılamadı ve topu kaybetti.

46'İkinci yarıda ev sahibi Tabzonspor'da Bamba ve Yasin oyundan çıktı; Alanzinho ve Soner oyuna dahil oldu.

46'Karşılaşmada ikinci devre Trabzonsporlu oyuncuların vuruşuyla başladı.

43'Orta alanda yapılan top kaybı sonrasında Emre topu kaptı ve Fenerbahçe'yi atağa taşıdı. Ardından Belir sağ kanatta, Janko'nun müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.
42'Emre köşe vuruşunu kullandı ve topu doğrudan ceza sahasına gönderdi ama Trabzonspor savunması topu uzaklaştırdı.
41'Fenerbahçe takımında Bekir, orta alandan sağ kanada uzun bir top gönderdi ve topla buluşan Sow son çizgiye inip ceza sahasına ortasını yapmak istedi ama top savunmaya çarpıp kornere çıktı.
40'Sol kanattan gelişen konuk ekip atağında Hasan Ali, ceza sahası içindeki Bamba'ya doğru ortasını yaptı ama Bamba topu uzaklaştırdı. 39'Sarı lacivertli ekipte Mehmet Topal rakibine orta alanda yaptığı hareketten dolayı sarı kart gördü.
38'Kısa paslarla rakip ceza alanı önüne kadar Trabzonsporlu oyunculardan topla en son ceza alanı önünde Colman buluştu ve pasını Yasin'e gönderdi ama pozisyon için ofsayt bayrağı kalktı.
37'Bordo mavili ekip atak yönüne göre sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Colman topu doğrudan ceza alanına gönderdi ama Fenerbahçe savunması tehlikeyi önledi.
36'Yine Baroni köşe vuruşunu kullandı ve topu ceza sahasına gönderdi. Ceza sahasında karambol oluştuğu sırada yardımcı hakem ofsayt bayrağını kaldırdı.
35'Cristian kullandığı serbest vuruşta topu doğrudan kaleye gönderdi ama Onur topu kornere gönderdi.
32'Fenerbahçe'nin ilk golüne kadar oldukça tempolu geçen mücadelede gelen gollerin ardından tempo iyice düşmüş durumda.
31'Sağ kanattan gelişen Fenerbahçe atağında Webo topla buluştu ve son çizgiye kadar indi ama Cech topu taca gönderdi.
30'Hızlı gelişen Fenerbahçe atağında Emre rakip yarı alana girmek üzereyken, Colman araya girdi ve topun kontrolünü sağladı.
29'Bu dakikayı Trabzonsporlu oyuncuların kendi yarı alanlarında paslaşmalarıyla geride bıraktık.
26'Trabzonspor yarı alanında ceza sahası sağ ön çizgisinde topla buluşan Cristian kaleye sert bir şut çekti, savunmada Bamba'ya çarpan top kaleci Onur'u yanılttı ve ağlarla buluştu.
26' GOOLL Fenerbahçe 2-0 yaptı.
24'Bu kez sol kanattan gelişen Fenerbahçe atağında Emre, Adrian'ın müdahalesiyle yerde kaldı ve Emre bir sakatlık geçirdi. Oyun bir kez daha durmuş oldu.
23'Orta alanda kafa topu mücadelesinde Bekir ve Janko topa beraber yükseldi ama Janko yerde kaldı ve oyun bir süre daha durdu.
22'Bu dakikayı Fenerbahçeli oyuncuların kendi yarı alanlarında paslaşmalarıyla geride bıraktık.
21'Orta alandan yapılan top kaybı sonucu top Colman'da kaldı. Ardında top sağ kanattaki Serkan'a geldi ama Fenerbahçe savunmasının müdahalesi yerindeydi.
20'Sağ kanattan çok hızlı gelişen ev sahibi ekip atağında Yasin pasını Serkan'a verdi ama Serkan dengesini kaybedince top Serkan'dan taca gitti.
19'Fenerbahçe atak yönüne göre sağ kanattan köşe vuruşu kullandı. Emre topu doğrudan ceza alanına gönderdi ama Giray topu kafasıyla uzaklaştırdı.
18'Orta alanda Fenerbahçe yarı alanından gelen yüksek topa Giray gelişine vurdu ama top arkadaşı Serkan'a çarptı ve Serkan bir sakatlık geçirdi.
17'Köşe vuruşunu kısa kullanan Baroni pasını Emre'ye verdi. Emre ceza sahasına orta yapmak istedi ama top savunmaya çarpıp tehlike bölgesinden uzaklaştı.
16'Sol kanattan gelişen Fenerbahçe atağında Emre ceza sahası sol çizgisi üzerinden ceza sahasına ortasını gönderdi ama savunmaya çarpan top kornere gitti.
15'Trabzonspor'da Serkan kendi yarı sahasından sağ kanattan ileriye koşu yapan Yasin'e uzun bir pas gönderdi ama Fenerbahçe savunması topun kontrolünü sağladı.
14'Orta alanda Fenerbahçe yarı alanın ilk metrelerinde Janko top kapma mücadelesinde rakibine faul yaptı.
13'Fenerbahçe'nin attığı golden sonra oyunda tempo biraz olsun düşmüş durumda.
12'Kısa paslarla rakip yarı alana geçen ev sahibi ekip oyuncularından Bamba rakip ceza sahası sağ çizgisi yakınlarındaki Serkan'a uzun bir pas attı ama top doğrudan auta çıktı.
11' Fenerbahçe GOOOLL .... Bamba (k.k)
8'Gelişen bir başka ev sahibi ekip atağında Cech sol kanatta son çizgiden ceza sahasına ortasını gönderdi ama savunma tehlikeyi önledi.
7'Hızlı gelişen Trabzonspor atağında, Fenerbahçe savunması arkasına atılan topta topa Volkan ve Janko beraber hareketlendi. Volkan kalesinde çıkıp topa vurdu ama kısa düşen top Adrian'da kaldı. Adrian topu uzak mesafeden kaleye yönlendirdi ama Egemen topu çizgiden son anda çeviren isim oldu.
6'Orta alandan top kapma mücadelesinde top Fenerbahçeli oyuncularda kaldı ve sol kanatta Hasan Ali topla buluştu ve ceza sahasına ortasını gönderdi ama savunma topu karşıladı.
5'Kısa paslarla rakip yarı alana geçen Trabzonsporlu oyuncularda topla en son ceza sahası ön çizgisinde Adrian buluştu ve pasını sol kanattan ceza sahasına inen Olcan'a gönderdi. Olcan topa yğkseklik kazandırdı ve kale sahası içinde Adrian topa hareketlendi ama top savunmaya çarpıp uzaklaştı. Topa kaleci Volkan'da hareketlenmişti ve Volkan kısa süreli bir sakatlık geçirdi.
4'Bu kez sol kanattan gelişen bordo mavili ekibin atağında, Adrian Mehmet Topal mücadelesinde Mehmet topa sahip oldu.
3'Sağ kanattan gelişen ev sahibi ekip atağında Adrian pasını sol kanattaki Olcan'a gönderdi. Olcan ceza sahası sol çizgisi yakınlarından ortasını yaptı ve Adrian penaltı noktası üzerinde kafa vuruşunu yaptı ama sonuç çıkmadı.
2'Olcan Adın'ın Gökhan Gönül'e yaptığı harekete hakem Bülent Yıldırım faul düdüğünü çaldı. Fenerbahçe kendine göre sağ çizgiden duran topu kullanacak.
1'Fenerbahçe karşılaşmaya çok hızlı başladı. 20. saniyede Ara pasıyla savunmanın arkasına sarkan Pierre Webo, karşı karşıya pozisyonda Onur'a takıldı.
.ve derbi Fenerbahçeli oyuncuların vuruşuyla başladı.
İki takım oyuncularının sahaya çıkması bekleniyor.
Trabzonspor Fenerbahçe 17 Şubat 2013, Fenerbahçe Şampiyonluk yarışından kopmamak için bu maçı almak zorunda.Trabzonspor 6 haftadır galibiyet yüzü göremedi.Bu maçta Fenerbahçe'yi yenerek buna son vermek istiyor.

Trabzonspor Şenol Güneş'in istifasından sonra kötü günler yaşayan Trabzonspor bu maçta galibiyet umuyor.Fenerbahçe Trabzonspor Maçı başlıyor.


Bağlantılar