31 Ağustos 2012 Cuma

Maria Montessori


Maria Montessori


Maria Montessori,Maria Montessori kimdir,Montessori Metodu,Maria Montessori sözleri,Maria Montessori yaklaşımı,Maria Montessori hayatı,Maria Montessori türkiye,Maria Montessori resimleri,Maria Montessori videolari,Maria Montessori images,Maria Montessori videos,Maria Montessori doğum tarihi,Maria Montessori ölüm tarihi,Maria Montessori profil,Maria Montessori küçük resim,Maria Montessori farklı resim,Maria Montessori atatürk,Maria Montessori atatürk eğitimi
Montessori Metodu’nun kurucusu olan Maria Montessori,1870 yılında İtalya Chiaravalle’de doğmuştur.
Maria Montessori
Maria Montessori
ATATÜRK ve MONTESSORİ EĞİTİMİ
Atatürk, büyük bir asker, büyük bir devlet adamı ve diplomat olduğu kadar, eğitim alanında da milletimizin atılım yapmasını sağlayan büyük bir önderdir. Atatürk’ün millî eğitim konusuna gösterdiği ilgi ve bu konuda ileri sürdüğü görüşler incelendiği zaman, bu konuya adeta bir eğitim düşünürü gibi eğildiği, konunun bütün yönleriyle çok yakından ilgilendiği, çevresine millî eğitimin önemini anlatmak için her fırsatı değerlendirdiği, eğitimde göz önünde tutulması gerekli amaç ve ilkeleri açıklığa kavuşturduğu görülür.

28 Ağustos 2012 Salı

Adıyla meşhur, kuş cennetimiz Kuşadası


Kuşadası’nın temeli Bizans, Cenevizliler ve Venediklilere dayanmaktadır. Kuşadası geçmişten beri Akdeniz’in önemli limanlarından biridir. Bu sayede ekonomik ve turistik olarak zengin bir konumdadır. Öncelikle iyi bir otel size kaldığınız bölgenin keyfini
sürmenizde yardımcı olacaktır.
Adıyla meşhur, kuş cennetimiz Kuşadası


Kuşadası, Aydın il ile İzmir ili arasındadır. Önceden İzmir’e bağlı olan bu İlk ardından Aydın’a bağlanmıştır. İzmir’e yakınlığından dolayı uçak ile ulaşım açısından büyük bir kolaylıktır. Kış nüfusu fazla olmayan bu yaz turizmi kenti yazın yerli ve yabancı turistlerin akınıyla yeniden canlanmaktadır. Müthiş bir doluluk oranına sahip olan kentte otel bulmak bile zorlaşmıştır. 5 yıldızlı oteller ile çevrili bu güzel ilçemiz bir rüya beldesidir.

Yaz turizmi ile kente çok sayıda mevsimlik işçi göçü vardır. Bu sayede ülkemize döviz bakımından çok kazancı vardır. Yabancı turistin çok geldiği bu kentte mevsimlik işçiler otellerde, barlarda çalışarak hem para kazanıp hem İngilizcelerini ve diğer yabancı dillerini geliştirip eğitim alanında da gençlere pratik bakımından yardımcı olmaktadır.

Sağlıklı Yaşamda Enerji dengesi dış görünüşü belirler


Tükettiğimiz her besinden vücudumuzun aldığı enerji miktarının, gündelik yaşantımızda harcadığımız enerji miktarına olan oranına enerji dengesi denilir. Normal bir insan vücudu gündelik yaşantısında harcadığı kadar enerji alması durumunda fit dediğimiz vücut yapısına sahip olacaktır. Genellikle sporculara verilen besin öğünleri ve besin programları böyle hesaplanmaktadır.Hemen bütün İstanbul spor salonları büyük ölçüde sporcularına beslenme programı vermektedir. Ve verdikleri program enerji dengesine göre hesaplanmaktadır. Eğer kendinize ait bir programınız yoksa veya antrenman yapmıyorsanız fit bir görünüm veya şişmanlamamak adına kendinize ait enerji dengesi tablonuzu yapabilir ve dengeli beslenebilirsiniz.

Kişilerin enerji ihtiyacı, besin tüketiminden sonra uyanık olduğumuz süreç içerisinde harcadığımız enerjinin (yürüyüş, koşu, dans etmek vb. ) metabolizma hızımıza oranlanmasıyla elde edilir. Spor salonları notlarınız içinde olsun.

Enerjinin harcadığımız enerjiden yetersiz ve düzensiz alınması yani düzensiz ve yetersiz beslenme durumunda vücut enerjiyi yağ depolarımızdan sağlar bununla birlikte vücut düzensiz ve sağlıksız kilo kaybetmeye başlar, vücudun direnci kırılır, kas dokusu iner yani azalır.

Enerjinin harcadığımız enerjiden fazla alınması durumunda ise şişmanlama meydana gelir, vücutta gözle görülür biçimde yağ hücre artışı başlar, hareket yeteneği azalır, fiziksel ve psikolojik olarak çöküş başlar.
Gördüğümüz gibi bu bir terazi dengesi gibidir bunu tam ortada tutmalı ve dengelemeliyiz, vücudumuz bir kere bu orana alıştığında içgüdüsel olarak beslenmemiz hep aynı oranda kalacaktır.

2013 Abiye Modelleriyle Gözleriniz Kamaşacak


Yeni yılın gelmesiyle moda ve modacılar hareketlenmeye başladılar.
2013  için en şık abiye tasarımlar biraz sonbahar birazda kış kreasyonu için
tasarımlar havalarda uçuşmaya başladı. Modeller artık eskisine göre çok daha sade
ve çarpıcılıktan uzak seçilme fikirlerinde. Abiye modelleri senenin en çarpıcı kreasyonları
olarak beklenilmekte. www.modeller.com.tr sitesi gündemde ve güncel olan tasarımları
sergilerken ziyaretçi nabzınıda tutan en güncel moda sitesidir.

2013 Abiye Modelleriyle Gözleriniz Kamaşacak

Kadınlar seçimlerinden önce iyi bir araştırmaya girerler ve kendilerine, bölgelerine,
döneme ve kültürlerine en uygun tasarımlarla buluşurlar. İşte sitemiz 7 den 70' e en
kaliteli tasarımlarla göz dolduruyor. Bizi izlemeye devam edin ..

Ayakkabı Kemer Gibi Çiftle de Uyuşmalı İnsan

Yalnızlık büyük bir sıkıntıdır kimileri için. Kimileri için ise bir kurtuluş, bir kaçıştır. Ne kadar yalnız kalmak istesek te hep birileri vardır bizi bekleyen, bizi gözleyen.
Küçükken hep oynamak için bir arkadaş aramışızdır. Bazen bulmuş, bazen de yalız yalnız oynamışızdır.


Buradan nereye geleceksin derseniz, oyunlarda bile tek karakteri giydirir, onu şekillendirirsiniz. Artık öyle olmayacak. Makyaj yapma oyunları ile çiftleri giydirerek daha keyifli dakikalar geçireceksiniz.

Gelin ve damat giydirin, onları düğüne hazırlayın. Sevgilileri birbirine uyumlu halde giydirin, tüm gözler onlar üzerine toplansın.
Kızlar, artık yanınızdaki arkadaşınızı da kendinize göre uyumlu yapabilirsiniz. Okula gittiğinizde sizi uyumlu bir şekilde görsünler. Sizin ne kadar iyi arkadaş olduğunuzu çevreniz anlasın.

Çifte güzellik budur  desinler. İlk görüşmelerde kıyafet çok önemlidir. İlk izlenimi böyle verirsiniz. Çiftinizle uyumlu olun ki ilk izlenimi kötü vermeyin. Bu uyumluluğu ve göz zevkinizi flash oyunlar oynayarak  geliştirebilirsiniz.
Ayrıca tek çiftlerle kısıtlı kalmayın. Bir aileyi de giydirmeyi deneyebilirsiniz.

3D Formula Hız Dünyasına Hoşgeldiniz

Genellikle erkeklerin hız tutkusu doğuştan gelir. Daha doğrusu araba tutkusu. Oyuncaklarla şehir kurup, şehrin içinde araba ile gezmek. Her erkeğin hayalidir hızlı bir arabam olsun, sabahtan akşama kadar gezeyim. Bazı kızlarında tutkusudur hız. Doyasıya, ölüme meydan okurcasına hız sınırlarını aşmak. Tabi radara yakalanmadan.

3D Formula Hız Dünyasına Hoşgeldiniz

3D Formula Hız Dünyasına Hoşgeldiniz


Kurallar, kurallar, kurallar. Hayatımız düzene sokarlar. Hep derler ya, kurallar çiğnenmek içindir.  Silah oyunları sitesinde de aynen öyle. Bir çok gereksiz kural var. Fakat gereksiz kuralların olmadığı, hız sınırlarını aşabileceğiniz bir yer var: F1 pisti.

Güçlü motorlara, kalın tekerleklere sahip bir araç, güvenli, radarların olmadığı bir yol. Birde yarışları kazandın mı, tadından yenmez.  Üstelik o kadar hızlı gittiğin için ceza ödemene gerek yok, daha üstüne para veriyorlar.
İşte bu F1 oyunlara da girdi. Hem de 3D Formula Oyunları adı altında. Mükemmel oyunlar sizi bekliyor.


Bağlantılar