13 Eylül 2012 Perşembe

Yüksek ve Düşük Tansiyonun Ortak Noktaları


Sağlık sorunları, bir insanın hayatında önemli bir yer kaplamaktadır. Kişisel rahatsızlıklar ve hastalıklar, insanı her açıdan etkileyebilmektedir.

 İlk etapta fiziksel olarak başlayan bu durum, zamanla psikolojik sorunların meydana gelmesine de ortam hazırlamaktadır. Sağlık sorunu dendiği zaman akla büyük ve küçük rahatsızlıklar gelmektedir. Herzaman yine de yanınızda bir tansiyon aleti bulundurun.

Büyük rahatsızlıklar, kimsenin asla isteyemeyeceği büyük tahrip yaratan rahatsızlıklardır. Bu tür hastalıklar, genelde insanların bir kısmında görülmektedir. Küçük çaplı rahatsızlıklar ise hemen herkes tarafından gün içerisinde görülebilir. Örneğin; grip, baş ağrısı, karın ağrısı, mide ağrısı, baş dönmesi gibi rahatsızlıklar küçük çapta olmaktadır.
Küçük ve büyük rahatsızlıklar, bazen ortak sebeplerden kaynaklanabilmektedir. Örneğin; ufak bir baş dönmesi ve büyük bir baş ağrısı tansiyondan kaynaklanabilir. Baş dönmesi, genellikle düşük tansiyonun belirtileri arasında gösterilebilir. Eğer başınız feci şekilde ağrıyorsa, beyin damarlarında bir tıkanıklık ya da baskı olabilir, bu da yüksek tansiyonun bir sonucu olabilir. Tansiyon aleti kullanarak tansiyonunuzu ölçebilir, bu şekilde değerlerinizi karşılaştırabilirsiniz. Yüksek ya da düşük tansiyon sonucunda ciddi sorunlarla muhatap olabilirsiniz, bu nedenle tansiyon aleti ile ölçtüğünüz bilgiler eşliğinde doktorunuza danışmanızı öneririz.

Bağlantılar