13 Eylül 2012 Perşembe

Ürününüz Facebook reklamları ile milyonlara ulaşsın !


Sosyal medyada reklamcılık büyük bir hızla gelişiyor. Bunun asıl sebebi internet kullanıcı sayısının her geçen gün katlanarak artıyor olmasıdır. Facebook gibi günde milyonlarca insanın ziyaret ettiği bir siteye verilen bir reklam ise konuyla ilgili binlerce kişiye ulaşacaktır ki bu reklamcılık sektörü içinde en kolayı olsa gerek.


 1. Şimdi Facebook’a nasıl reklam verilir bunu anlatacağım sizlere;
 2. Facebook’ta reklam oluşturabilmek için öncelikle size ait bir Facebook hayran sayfanızın olması gerekmektedir. Web sitenizin tanıtımını yapacaksanız da bu gereklidir. Bunun için öncelikle bir hayran sayfası oluşturmanız gerekmektedir. 
 3. Facebook kaydol ile kaydınızı gerçekleştirin yada bir sayfanız var ise facebook giriş ile login olun .
 4. Sayfayı oluşturduktan ve düzenledikten sonra sayfanızın sol tarafında “uygulamalar” diye bir bölüm göreceksiniz. Buranın altında “sayfa yöneticisi” diye bir kısım göreceksiniz, buna tıklayın.
 5. Açılan sayfada üst kısımda “reklam kampanyaları” diye bir kısım göreceksiniz. Buna tıklayarak ilk reklam kampanyanızı oluşturmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.
 6. Daha sonra açılan bu sayfada “bir reklam oluştur” yazan bir buton göreceksiniz. Buna tıklayın.
 7. Karşınıza gelen sayfada site adresinizi yazıp ilerleyin.
 8. Reklamlarınızın kimlere gösterilmesini istiyorsanız bu sayfada onu belirleyin ve devam edin.
 9. Devamında reklamınızı yazmanız için bir kutucuk çıkıyor. Buraya ürününüzü veya sayfanızı tanımlayacak şekilde metninizi yazıyorsunuz.
 10. Reklamı oluşturduktan sonra sıra bütçenizi belirlemeye geldi. Bu kısımda reklamınıza hangi koşullar için ödeme yapacağınızı belirliyorsunuz. Yani gösterim başı mı yoksa tık başı mı ödeme yapacağınızı belirliyorsunuz.
 11. Bütçenizi de belirledikten sonra sıra geldi ödeme işlemine. Burada kredi kartı bilgilerinizi giriyor ve onay veriyorsunuz. Reklamınız Facebook ilkelerine göre incelendikten sonra sorun yoksa yayınlanmaya başlıyor.


Bağlantılar