20 Ocak 2013 Pazar

Fenerbahçe 2-2 Elazığspor 20 Ocak 2013

M.S.İlker Meral mücadeledeki son düdüğü çaldı.
90'Mehmet Topuz Sinan Kaloğlu'na yaptığı sert hareketten dolayı önce ikinci sarı kartı ardından kırmızı kartı gördü.
90'Ceza sahası sağ çaprazından Mehmet Topuz serbest vuruşu kullandı. Ceza sahasının sol tarafında Mehmet Topuz arka direkte kafayı vurdu ve skoru eşitliği getirdi.
90'GOL! Mehmet Topal
90'Uzatma bölümlerinin ikinci dakikası itibariyle Fenerbahçe oyunu rakip alana yıkmış durumda.
90'Sarı lacivertli takımın atağı yine tehlikeli gelişti. Ceza sahasına sol kanattan gelişen topa Sow röveşata vuruyor. Top yakın mesafeden dışarıya çıkıyor.
90'Maçın hakemi İlker Meral mücadelenin sonuna 5 dakika ilave etti.
90'Maçın son bölümlerinde Fenerbahçe atağında ceza sahasına gönderilen topta Semih'ten önce topa yükselen Ivesa topu kontrol etti ve ardından Semih Ivesa'ya faul yaptı.
89'Yine gelişen ev sahibi takım atağında Semih ceza sahasında topla buluştu ve şutunu çekti savunmadan dönen topa bu kez Kuyt vurdu ve top bir kez daha savunmaya çarpıp uzaklaştı.
88'Fenerbahçe köşe vuruşunu kullandı. Ceza sahasında kafalardan seken topa arka direkte kafa vuran Kuyt topu çok mesafeden dışarıya gönderdi.
87'Bu pozisyonda itirazlarını sürdüren Sedat Bayrak sarı kart gördü. 86'Mehmet Topuz topla rakip ceza alanı sağ çaprazında buluştu ve ceza sahasına ortasını yaptı. Ceza sahasında tam bir karambol oluştu ve Semih o karambolde vuruşunu yaptı ve savunmaya çarpan top kornere gitti.
85'Sinan Kaloğlu Fenerbahçe yarı alanında Mehmet Topal'a faul yaptı. 84'Ev sahibi ekip beraberlik golünü bulmak adına ataklarını dahada sıklaştırdı.
83'Sarı lacivertli ekip yine organize paslarla rakip yarı alana geçti ve sol kantta Caner topla buluşup ceza sahasına ortasını gönderdi. Sow kafa vuruşunu yaptı ama top üstten dışarıya gitti.
82'Fenerbahçe atağında ceza sahası yakınlarında Semih Şentürk ceza sahası dışından şutunu çekti ama top üstten dışarıya gitti.
81'Konuk takım kendi yarı sahasında kaptığı topla kontra atağa çıktı. Sinan'la topu Fenerbahçe ceza alanı önüne kadar taşıdılar ama en son Murat Kayalı ceza sahası dışından vuruşunda top auta çıktı.
80'Ev sahibi ekip kısa paslarla rakip alana geçti ve en son Kuyt rakip yarı alanının ortalarında Sedat'a faul yaptı.
79'SB. Elazığspor'da Mustafa Sarp'ın yerine Murat Kayalı oyuna girdi.
78'Sinan Kaloğlu'yla kontra atağa çıktı konuk ekip ama Sinan topu sol kanatta kaybetti. 77'Mehmet Topal konuk ekibin ceza alanına kadar sokuldu ve sağ kanattan ceza alanına hareketlenen Semih'e gönderdi. Semih topu kontrol edip plase bir vuruş yaptı ama top dışarıya çıktı.
76'Sarı lacivertli ekip kısa paslarla rakip yarı alana geçti. Rakip yarı alanın her noktasında paslaştıktan sonra Serdar Kesimal topu sağ kanatta kaybetti.
75'Kontra atak geliştiren konuk ekipte Serdar Gürler sağ kanatta topla buluştu ama savunmasında Caner topu aynı kanattan taca gönderdi.
74'Pozisyonun ardından Ivesa kısa süreli bir sakatlık geçirdi ama ayağa kalktı. Oyunda yeniden başladı.
73'Fenerbahçe sol kanattan yine etkili geldi. Sol kanattan yapılan ortaya Sow güzel dokundu ama top kaleci Ivesa'da kaldı.
72'Konuk ekipte Jervis ve Köksal'ın yerine Sinan ve Mehmet Çakır oyuna girdi.
71'Yine gelişen ev sahibi ekip atağında Mehmet Topuz rakip yarı alanını sağ kanadında rakibine faul yapıyor.
70'Ev sahibi ekip farkı bire indirdikten sonra beraberlik golünü bulmak adına ataklarını dahada sıklaştırdı.
69'Golden sonra bir atak daha geliştirdi Fenerbvahçe ama ceza sahasına gelen topa Kuyt kafayı vurdu top yakında dışarıya çıktı.
68'Gelişen Fenervahçe atağında Semih Şentürk topu ceza alanı yakınına kadar taşıdıktan sonra ceza sahası içindeki Kuyt'a gönderdi. Kuyt topu hemen daha ilerideki Sow'a gönderdi. Sow'dan önce hareket eden savunmada Sedat Bayrak topu uzaklaştırmakta kararsız kalırken Sow topa ayağını uzattı ve farkı 1'e indirdi.
68'GOL! Sow
68'SB. Elazığspor kalecisi Ivesa yavaş hareket ettiği gerekçesiyle sarı kart gördü. 67'Kısa paslarla rakip yarı alanda paslaşan Fenerbahçe'de Baroni hafif sol çaprazdan ceza sahasına ortasını yaptı ama kafalardan seken top auta gitti.
66'Ev sahibi ekipte Kuyt orta alandan aldığı topla ceza sahası yakınına kadar gitti ve şutunu çekti. Savunmada Bilica'ya çarpan top kornere gitti.
65'Fenerbahçe'de Caner Erkin kendi yarı alanının sol kanadından topu ileriye taşımak adına arkadaşına pas gönderdi ama Jervis'e çarpan top taca çıktı.
63'Bilica kendi yarı alanında Baroni'yi faulle durdurdu ve maçın hakemi İlker Meral tehlikeli bir yerden serbest vuruşu işaret etti. Kaleye yaklaşık 20 metre uzaklık.
62'Kısa paslarla organize bir şekilde rakip alana geçen ev sahibi ekipte Sow, Baroni'den aldığı pasla topu ceza alanına kadar sürdü. Şutunu çekti ama top üstten dışarıya çıktı.
61'Yine gelişen ev sahibi takım atağında savunmasına yardımcı olan Jervis kendi yarı alanının sol kanadından topu taca gönderdi. 60'Mehmet Topuz Fenerbahçe atağını sağ kanattan geliştirdi ve son çizgi yakınlarına kadar gitti. Ardından ceza sahasına topu gönderemeden savunma topu uzaklaştırdı. 59'SB. Elazığspor sağ kanattan atak geliştirmek istedi ama Caner rakibine faul yaptı.
Serbest vuruşu konuk takım kullanacak.
58'Sarı lacivertli ekipte Kuyt rakip ceza alanı önüne topla buluştu kaleye doğru şutunu çekti ama top savunmaya çarpıp uzaklaştı.
57'Ev sahibi ekip savunmasınan Caner Erkin rakip ceza alanına uzun bir top gönderdi. Kafalardan seken topu en son Orhan Ak kontrol etti. Mehmet Topuz Orhan Ak'a yaptığı hareketten sonra sarı kart gördü.
56'Her iki takımda oyun alanında 10 kişi kaldı.
55'Bu pozisyon sonrasında maçta ortam biraz gerildi. Gökhan Gönül ve Zeegelar direk kırmızı kart görerek oyun dışında kaldı.
54'Fenerbahçe'de Gökhan Gönül kendi yarı sahasından aldığı topla rakip alana geçti ama Gökhan'a faul yapıldı. 53'Moussa Sow'la sol kanattan tehlikeli bir atak gelişti. Sow topu ceza sahasına gönderdi ama savunma tehlikeyi uzaklaştırdı. 52'Bu dakikayı her iki takımın orta sahada yaptığı karşılıklı pas hatalarıyla geride bıraktık.
51'Ev sahibi ekip ceza sahasına yakın bir noktadan sağ kanattan serbest vuruş kullandı ama ceza sahasına gelen topu savunma uzaklaştırdı. 50'SB. Elazığspor'da Serdar Gürler sarı kart gördü.
49'Sarı lacivertli ekipte Baroni rakip ceza yayı üzerinde topla buluştu ve ceza alanı içindeki Semih'e oynadı. Semih'te hiç bekletmeden sol kanattaki Kuyt'a verdi. Kuyt topa sert vurdu top üstten dışarıya çıktı.
48'SB. Elazığspor atağında Serdar Güler ve Serdar Kesimal Fenerbahçe yarı alanının sağ kanadında ikili mücadeleye girdiler ama top Serdar Gürler'den taca çıktı.
47'Fenerbahçe ikinci yarının başlamasıyla rakip alana geçti ve sağ kanattan Gökhan Gönül ceza sahasına orta yaptı ama savunma topu taca gönderdi.
46'İkinici yarıda Fenerbahçe'de Krasic ve Salih oyunan çıkarken Semih Şentürk ve Mehmet Topuz oyunda.
46'İkinci yarı SB. Elazığsporlu oyuncuların vuruşuyla başladı.
D.A.Topla daha fazla oynayan takım Fenerbahçe olarak gözükürken konuk ekip daha çok kontra atak futbolunu tercih etti.
D.A.Maçın ilk yarısında kırmızı kart olmazken, tek sarı kartı 35. dakikada Orhan Ak gördü.
D.A.İlk yarıyı 2-0 önde bitiren SB. Elazığspor'un golleri 11. dakikada Jervis ve 27. dakikada Köksal'dan geldi.
D.A.İlk yarının uzatma bölümünde önemli bir pozisyon olmadı ve ilk devre konuk ekip SB. Elazığspor'un 2-0'lık üstünlüğü ile sona erdi.
45'Maçın ilk devresine İlker Meral 2 dakika ilave etti.
44'Sarı lacivertli ekip serbest vuruşu kullandı. Ceza sahasına gönderilen topu Ivesa kontrol etmek isterken kendisine faul yapıldı.
43'Bordo beyazlı ekibin yarı alanının ortalarından ve sağ taraftan Jervis top kapma mücadelesinde ayağını fazla kaldırdı ve maçın hakemi endirekt serbest vuruşun işaret etti.
42'Fenerbahçe sol kanattan Caner'le köşe vuruşu kullandı. Ceza sahasında karambol oluştu ve konuk ekip savunması topu bir kez daha kornere gönderdi.
41'Orta alanda oyuncular arasında sıkışan topu Sow kontrolü altına aldı ve savunmasına gönderdi. 40'Gelişen Fenerbahçe atağında Krasic savunma arkasına koşu yapan Kuyt'a ara pasını gönderdi ama konuk ekip savunmasının müdahalesi yerindeydi.
39'Konuk ekip yarı alanının ortalarında ve sağ kanadında Serdar Kesimal topa eliyle dokundu ve hakem endirek serbest vuruşu verdi.
38'SB. Elazığspor'da korneri Serdar Gürler kullandı ama Köksal'ın vuruşunda top dışarıya çıktı. 37'Konuk ekip Zeegelar'la sol kanattan bir kontra atak geliştirdi. Son çizgi yakınlarında Serdar araya girdi ve topu taca gönderdi. Taç atışı kullanıldı savunma bu kez topu kornere gönderdi. 35'Bir başka Fenerbahçe atağında ceza sahasının sağ çaprazında Orhan Ak, Krasic'e yaptığı sert hareketten dolayı sarı kart gördü. 34'Fenerbahçe farkı azaltmak adına ataklarını sıklaştırdı. Ceza sahası sol içinde Salih topla buluştu. Kaleye şutunu gönderdi ama top üstten auta çıktı.
33'Yine gelişen Fenerbahçe atağında Bilica pasını sol kanattaki Orhan'a verdi. Orhan'da kalecisine ger pas yaptı. Sow topa hareketlendi ama Ivesa çıktı ve topu aldı.
32'Sarı lacivertli ekipte Krasic ve Sow sol kanattan atağa çıktılar. en son Sow topla buluştu ve ceza alanına doğru topla koşusunu yaptı. Savunmadan sıyrılmadan vuruşunu yaptı ama savunma araya girdi ve seken top Ivesa'ya kadar geldi.
31'Hızlı gelişen Fenerbahçe atağında ceza sahasına sağ çaprazdan orta geldi ama savunmada Sedat topu kornere gönderdi.
30'SB. Elazığspor yine aynı noktadan bir taç daha kullandı. Jervis sol çaprazda topla buluştu ama Serdar topu kontrolü altına aldı.
29'Bordo beyazlı ekip Fenerbahçe yarı sahasının sağ kanadından taç kullandı ama Fenerbahçe savunması pozisyon oluşmadan tehlikeyi önledi.
28'Ev sahibi ekip golden sonra iki kez rakip kaleye yüklendi. En son pozisyonda ceza sahasına sol çaprazdan sokulan Kuyt ofsayt pozisyonunda kaldı.
27'Konuk takım atağında ceza sahasına yakın bir noktadan sağ çaprazdan ceza sahası içinde ve sol tarafındki Köksal'a uzun bir top gönderildi. Köksal topu kontrol etti ve güzel bir vuruşla farkı 2'ye çıkardı.
27'GOL! Köksal ile 2-0 yaptı.
25'SB. Elazığspor savunmasındaki Bilica ceza sahası içinden çok riskli hareketler sonucu topu kaybetti ve Gökhan kaleye şutunu çekti ama savunmaya çarpan top kornere gitti.
24'Yine gelişen Fenerbahçe atağında ceza sahası sağ çaprazı yakınlarında Krasic sağ kanattan gelen arkadaşı Gökhan'a vermek istedi ama topu biraz uzağa atınca topta dışarıya çıkmış oldu.
23'Fenerbahçe'de Krasic, Caner'den aldığı topla ceza yayı üzerinde buluştu. Krasic kaleye şutunu çekti savunmadan seken top ceza sahası sağ çaprazına doğru hareketlendi. Sow topu yakaladı ve hemen vuruşunu yaptı. Top doğrudan dışarıya gitti.
22'Ev sahibi ekip rakip yarı alanının ilk metrelerinin sağ kanadından serbest vuruş kullandı ama ceza sahasına gelmeden savunma topu uzaklaştırdı. 21'Fenerbahçe rakip yarı alanda topu kaybetti ve konuk takım kontra atağa çıktı. Marvin en son sol kanatta topla buluştu ama topun kontrolünü sağlayamadı. Top Egemen'de kaldı. 20'Sağ kanattan taç atışını kullandı Fenerbahçeli oyuncular ama Krasic ceza alanına ortasını gönderdi ama top doğrudan dışarıya çıktı.
19'Sarı lacivertli oyuncular rakip sahada baskı kurduğu anda, Bilica topu kalecisine gönderdi. Ivesa gelen topu doğrudan taca gönderdi.
18'SB. Elazığspor, rakip yarı alana geçip atağın yönünü sol kanada çevirdi. Köksal ceza sahasına gönderdi ama Jervis'in vuruşunda top dışarıya çıktı.
17'Fenerbahçeb yarı sahasının sağ kanadında Egemen, Köksal'a faul yaptı. Serbest vuruşta ceza sahasına doğru gönderilen topu Volkan yumrukladı ardından atak devam etti ama top dışarıya çıktı.
16'SB. Elazığspor savunmasından seken topu Krasic ceza sahası dışında kontrol etti. Ardından kısa paslarla tekrar kaleye doğru yöneldiler ama savunma ceza sahasına gelen topu kornere gönderdi.
15'Baroni serbest vuruşu arka direkteki Kuyt'a doğru gönderdi. Kuyt kafasıyla topu kale alanına göndermek istedi ama savunma tehlikeyi önledi.
14'Fenerbahçe, rakip yarı alanının sağ kanadıyla ceza sahasının tam ortasından serbest vuruş kullanacak.
13'Ev sahibi ekip futbolcuları kendi yarı alanlarında kendi aralarında kısa paslarla rakip yarı alana geçti ama Salih sağ kanada yanlış bir pas gönderdi ve top taca çıktı.
12'Golden sonra Fenerbahçeli oyuncular rakip yarı alana geçip atak yaratmak istedi ama başarılı olamadılar.
11'Konuk ekip savunmadan Köksal'la rakip yarı alana geçti. Sağ kanattan ceza sahasına yapılan ortaya Jervis güzel bir kafa vuruşuyla topu ağlara gönderdi.
11'GOL! Jervis Elazığspor 1-0 öne geçti
10'Konuk ekip yarı sahasının sol kanadındaki Baroni'ye uzun bir pas atıldı. Baroni'de topu hiç bekletmeden ceza sahasına koşu yapan Sow'a gönderdi ama top Sow'u aştı ve dışarıya çıktı.
9'SB. Elazığspor, Fenerbahçe yarı alanının ortalarından sağ kanattan serbest vuruş kullandı ama ceza sahasına gelen topu Egemen uzaklaştırdı.
8'Sarı lacivertli elipte konuk takım ceza alanı önlerinde Bilica topla buluştu. Ceza sahası dışından sert vurdu ama top farklı şekilde dışarıya çıktı.
7'Konuk ekip ceza sahası sağ çaprazından serbest vuruş kullandı. Zeegelar topu diğer direğe doğru ortaladı. Bilica topa dokundu ama top dışarıya çıktı. 6'Caner Erkin, ileride tek başına olan Sow'a uzun bir pas gönderdi ama Bilica daha önce müdahalede bulundu topu uzaklaştırdı.
5'Fenerbahçe rakip yarı alanda atak aradığı sırada Adem raya girerek topu kaptı ve kontra atağa çıkmak üzereyken kendisine faul yapıldı.

4'Gökhan Gönül sağ kanattan atağa kalktı ve son çizgiye kadar indi ama konuk ekip savunmasına yardıma gelen Zeegelar tehlikeyi önledi.
3'Fenerbahçe ceza sahasının hemen önünde Köksal, Salih Uçan'a faul yaptı. 2'Bu dakika itibariyle Fenerbahçeli oyuncular rakip yarı alanda tehlike yaratmak için organize paslar yapıyor.
1'Karşılaşma Fenerbahçeli oyuncuların vuruşuyla başladı.

Fenerbahçe - Elazığspor Maç Başladı.. 20 Ocak 2013 Ligin ikinci yarısında kendi evinde Elazığspor ile karşılaşıyor.Fenerbahçe Elazığspor maçı İki ekip, Elazığspor'un Süper Lig'de yer aldığı 2002-2003, 2003-2004 ve bu sezon birbirlerine rakip oldu. Geride kalan 5 maçtan 3'ünü Fenerbahçe kazanırken, 2'si berabere bitti. Fenerbahçe'nin toplam 16 golüne, Elazığspor 7 golle yanıt verdi.

Bağlantılar