28 Ağustos 2012 Salı

Adıyla meşhur, kuş cennetimiz Kuşadası


Kuşadası’nın temeli Bizans, Cenevizliler ve Venediklilere dayanmaktadır. Kuşadası geçmişten beri Akdeniz’in önemli limanlarından biridir. Bu sayede ekonomik ve turistik olarak zengin bir konumdadır. Öncelikle iyi bir otel size kaldığınız bölgenin keyfini
sürmenizde yardımcı olacaktır.
Adıyla meşhur, kuş cennetimiz Kuşadası


Kuşadası, Aydın il ile İzmir ili arasındadır. Önceden İzmir’e bağlı olan bu İlk ardından Aydın’a bağlanmıştır. İzmir’e yakınlığından dolayı uçak ile ulaşım açısından büyük bir kolaylıktır. Kış nüfusu fazla olmayan bu yaz turizmi kenti yazın yerli ve yabancı turistlerin akınıyla yeniden canlanmaktadır. Müthiş bir doluluk oranına sahip olan kentte otel bulmak bile zorlaşmıştır. 5 yıldızlı oteller ile çevrili bu güzel ilçemiz bir rüya beldesidir.

Yaz turizmi ile kente çok sayıda mevsimlik işçi göçü vardır. Bu sayede ülkemize döviz bakımından çok kazancı vardır. Yabancı turistin çok geldiği bu kentte mevsimlik işçiler otellerde, barlarda çalışarak hem para kazanıp hem İngilizcelerini ve diğer yabancı dillerini geliştirip eğitim alanında da gençlere pratik bakımından yardımcı olmaktadır.

Bağlantılar